درباره ی رشته علوم آزمایشگاهی:
این رشته کمک بسیاری در کاهش هزینه های درمانی و بهداشتی دارد .
با انتخاب این رشته در دو سال اول نمونه گیری را فرا می گیرید که این نمونه گیری شامل 1- ادرار،2- مدفوع ،3- خون می باشد. و آماده سازی نمونه و انجام آزمایشات مختلف مانند آزمایشات بیو شیمی  و هماتولوژی را انجام می دهند . در انجام آزمایشات های پیشرفته مثل هورمون شناسی  ، انگل شناسی و..... فعالیت می کنند.
در این رشته به  درس های شیمی و زیست باید علاقه مند باشید واگر در جستجوی رشته ای که کارهای عملی بسیاری دارد هستید این انتخاب خوبی برای شماست.
این رشته بازار کار خوبی دارد .
رشته علوم آزمایشگاهی در انتخاب رشته سال قبل نهمین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری را در فرم نهایی انتخاب رشته شامل می شد.
رشته علوم آزمایشگاهی در انتخاب رشته سال قبل  پنجمین انتخاب رتبه های زیر 10000 کشوری را در فرم نهایی انتخاب رشته شامل می شد.
دروس تخصصی:
1- مقدمات‌ علوم‌ آزمایشگاهی‌،2-شیمی‌ و میکروبیولوژی‌ موادغذایی‌،3- زبان‌ تخصصی‌،4- انگل‌ وحشره‌شناسی‌ پزشکی‌،5- قارچ‌شناسی‌ پزشکی‌،6- ویروس‌شناسی‌ پزشکی‌ ،7-ایمنی‌ و سرم‌شناسی‌،8- باکتری‌شناسی‌ پزشکی‌،9- خون‌شناسی‌،10- بانک‌ خون‌،11- بیوشیمی‌ بالینی‌،12- بافت‌شناسی‌، 13-آسیب‌شناسی‌ پزشکی‌


با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته در تهران 3000 است.برای آگاهی از شرایط انتخاب رشته کنکور 94 با ما همراه باشید و به سایت سر بزنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی